Návrat do minulosti

Autor: Marek Košík | 5.9.2019 o 9:05 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  22x

Už sa Vám stalo niekedy, že ste sa nemali ani s kým porozprávať, povedať mu o tom, čo cítite, že sa trápite a neviete, čo ďalej? Táto časť z poézie pre mňa veľa znamená, dúfam, že sa Vám bude páčiť. 

Pamätám si, že prichádzalo leto. Vonku začali behať deti, ľudia pomaly balili kufre na dovolenky, kamaráti sa zabávali, iní naopak si užívali príchod leta na romantickej večeri niekde v meste. Ja som sa na to všetko len pozeral a chýbalo mi takmer všetko. Vedel som, čo tento rok robiť, ale opäť spomienky a smútok ma prebudil zo sna.

Opäť som ostal doma zavretý a hral som sa počítačové hry. Jediná vec, ktorá mi pomáha zabudnúť na množstvo spomienok. Ešte v ten rok som maturoval, na jednej strane si človek vydýchne, no na druhej si spomenie o koho prichádza. Prišiel som o všetko, čo ma robilo aspoň na chvíľu šťastným. Bola to osoba, ktorú som spoznal práve v poslednom ročníku. Rozprávali sme sa o rôznych veciach, dokonca so mnou aj hrávala aj hru. Zabávali sme sa, vtipkovali sme, usmievali sa. 

Určite Vám nemusím hovoriť, čo sa stalo. Áno, zamiloval som sa a bolo to presne v čase, keď bolo leto. Povedal som si, že musím s tým prestať. Nemalo to akýkoľvek zmysel, na vzťah som mohol zabudnúť a mne neostávalo nič iné ako sa s tým vyrovnať. Stalo sa aj Vám niekedy, že ste sa cítili úplne bezmocný? Už som nedokázal ani roniť slzy. Smútok, slzy a premýšľate, že prečo sa Vám to všetko deje. 

Ešte keď som bol dieťa, miloval som hviezdy. Rád som sa pozeral ako svietia a keďže som si už zvykol, že som samotár a bezmocný, pozeral som sa každý deň na oblohu. Pýtal sa, prečo sa cítim tak ako sa cítim. Jednoducho mi tá osoba chýbala. 

Pochopil som, že touto cestou budem kráčať sám a ak sa pýtate, či náhodou som jej to povedal, tak nepovedal. V tom čase som to považoval za najlepšiu možnosť. 

 

„Žiadna bolesť sa neznáša horšie než spomienky na šťastie v dobe nešťastia.“ (Dante Alighieri)

 

Som rád, že funguje niečo ako blog, potreboval som to napísať. Či už sa Vám to páčilo alebo nie, ďakujem každému za prečítanie, prípadne, ak necháte aj svoj názor. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Drucker ešte ani nezačal a ubúdajú mu možní partneri

Strán, ktoré vylúčili spoluprácu so stranou bývalého ministra za Smer, pribúda

Dobré ráno

Dobré ráno: Koalícia už nefunguje, Most má problémy sám so sebou

Čo hovoria odchody a vzdávanie sa postov.

Rozhovor

Politológ: Na Slovensku nie je žiadna stana blízka modernej ľavici

Strany programy mixujú, hovorí Baboš.


Už ste čítali?